НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Світ навколо нас” 


Кібервійна. Розвідка США знайшла докази втручання Росії у вибори у низці штатів

19:53, 28 лютого 2018 р.  1493
Джерело: DW

Звіт розвідки про масштабну схему росіян отримав ще Барак Обама на посаді президента. У сімох штатах російські агенти отримали доступ до систем голосування.

Американська розвідка має докази того, що підтримувані Росією агенти порушили роботу виборчих систем та вебсайтів у сімох штатах: Алясці, Аризоні, Каліфорнії, Іллінойсі, Техасі, Флориді та Вісконсіні. Це було зроблено ще до виборів 2016 року, проте спецслужби не повідомили про це керівництву штатів, передає у вівторок, 27 лютого, телеканал NBC News з посиланням на неназваних посадовців.

За даними мовника, президент Барак Обама в останні дні на посаді замовив звіт розвідки, який підсумував місяці роботи та дійшов висновку, що у сімох штатах російські агенти втрутилися в роботу виборчих систем чи баз даних. Утім, усі чиновники на федеральному чи регіональному рівні заперечують, що результати голосування були якимось чином змінені через російське втручання, зазначає NBC News. Міністерство національної безпеки та штати часто озвучували різні твердження щодо масштабу російського втручання на виборах 2016 року.

Нещодавно Білий дім визнав, що Росія не лише намагалася втручатися, але й фактично втручалася у американські президентські вибори 2016 року. Утім, кажуть там, це не вплинуло на їхні результати. Паралельно триває розслідування справи про імовірні зв’язки Дональда Трампа з Росією. Днями у ній з’явився новий фігурант - стало відомо про звинувачення, які висунув спецпрокурор Роберт Мюллер щодо 33-річного адвоката з Лондона Алекса ван дер Звана.

У Москві, як відомо, спростовують будь-які спроби вплинути на президентські вибори у США.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі