НОВИНИ

 Всі новини   Рубрики   “Світ навколо нас” 


ФРН звинуватила владу РФ в замовному вбивстві Хангошвілі

17:11, 18 червня 2020 р.  1806
Джерело: DW

Вбивство Хангошвілі минулого літа в Берліні було виконано за дорученням російського уряду, заявила Федеральна прокуратура Німеччини. Берлін погрожує Москві наслідками. Посла РФ викликали до МЗС ФРН.

Федеральна прокуратура Німеччини висунула проти уряду Росії звинувачення в замовному вбивстві колишнього чеченського польового командира Зелімхана Хангошвілі (Торніке Кавтарашвілі).

Відомства, якими керує уряд Російської Федерації, дали завдання "ліквідувати" Кавтарашвілі обвинуваченому Вадиму К. (він же Вадим С.), заявила прокуратура в Карлсруе в четвер, 18 червня.

"Причиною замовного вбивства були ворожі відносини жертви з російською державою, з урядами автономних республік Чечня і Інгушетія, а також з проросійським урядом Грузії", - вказується у заяві.

Вбивство в Берліні

Колишній польовий командир часів другої чеченської війни Зелімхан Хангошвілі був застрелений 23 серпня 2019 року в берлінському парку Малий Тіргартен. Влада Росії раніше оголосила його в розшук, звинувативши в тероризмі. Хангошвілі виїхав до Німеччини після того, як в 2015 році в Грузії на нього було здійснено черговий замах. Ймовірний вбивця, громадянин Росії, був затриманий в Берліні того ж дня.

Спочатку справою займалася берлінська прокуратура, але в грудні нею почала займатися Федеральна прокуратура Німеччини. Таке відбувається лише за підозри, що до злочину причетні спецслужби іншої країни.

МЗС ФРН погрожує Москві наслідками

У зв’язку з убивством Хангошвілі міністр закордонних справ ФРН Гайко Маас (Heiko Maas) не виключив можливості застосуваня проти Росії нових штрафних заходів. "Федеральний уряд чітко залишає за собою право вжити подальших заходів у цій справі", - заявив глава німецького МЗС невдовзі після того, як стало відомо про звинувачення, висунуті проти Москви Федеральною прокуратурою країни. За його словами, російського посла вже запрошено до розмови.


 Повна версія


 
 Facebook
 Коментарі