СТАТТІ, ПУБЛІКАЦІЇ, ЛЕКЦІЇ

 Всі публікації   Рубрики   “Правопорядок”


Ще один загиблий регіонал: чому вбили Калашнікова?

16 квітня 2015 р. | Автор/джерело: BBC
 36104

У Києві вбили колишнього депутата від Партії регіонів Олега Калашнікова, який останніми роками збирав масові акції для підтримки партії.

Увечері 15 квітня Олега Калашникова вбили кількома пострілами на вході до багатоповерхівки у Києві, де він мав квартиру.

До цього прокотилася хвиля загадкових смертей колишній депутатів та чиновників від Партії регіонів, які кваліфікували як самогубство.

28 лютого у Києві викинувся з вікна багатоповерхівки депутат багатьох скликань від ПР та багаторічний керівник Фонду державного майна Михайло Чечетов.

Перед цим у своєму будинку в Мелітополі на Запоріжжі знайшли повішеним мера цього міста Сергія Вальтера, який раніше входив до ПР.

9 березня в Українці, що на Київщині, знайшли мертвим колишнього депутата парламенту від Партії регіонів у 2007-2012 роках 53-річного Станіслава Мельника.

12 березня у селищі Сонячному під Запоріжжям з вогнепальним пораненням у шию знайшли колишнього голову тамтешньої облдержадміністрації Олександра Пеклушенка, який перед цим був депутатом від ПР.

Щодо пана Пеклушенка міліція розслідувала справу щодо організації побиття протестувальників під час Євромайдану.
Побиття журналістів

Олег Калашніков працював депутатом від Партії регіонів всього півтора року у 2006-2007 роках.

Його обрали за списком Партії регіонів у 2006 році, проте на дочасних виборах 2007 року до свого списку партія його вже не взяла.

Це було пов’язано з гучним скандалом, коли улітку 2006 року біля стін Верховної Ради пан Калашніков, за твердженням журналістів, напав на знімальну групу каналу "СТБ".

Справа йшла до розпуску Верховної Ради і нових виборів, а людина, яка напала на журналістів, могла зашкодити рейтингу партії.

У парламенті навіть створювали спеціальну комісію, аби розслідувати той інцидент, а прокуратура порушувала справу.

У ПР допускали виключення Калашнікова з партії, проте обмежились невключенням до виборчого списку.
Організатор мітингів

Тривалий час Олега Калашнікова в українській політиці помітно не було, хіба що він час від часу з’являвся на з’їздах Партії регіонів.

Проте ситуація різко змінилась з початком судового процесу проти Юлії Тимошенко в 2011 році.

Процес у Печерському суді Києва пікетували
прихильники пані Тимошенко, а Олег Калашніков організував свій постійний антимітинг на чолі з організацією "Загальновійськова спілка України".

Пану Калашнікову дозволили привезти під суд надпотужну звукову апаратуру і вони цілий день крутили пісні на всю гучність, повністю заглушивши мітинг опозиції.

Тоді найбільшим хітом стала пісня "Єднаймося" Павла Зіброва, яку крутили найбільше. Пан Зібров навіть вибачався перед киянами, що його пісня їм так гучно докучає.

Ця ж спілка пікетувала та глушила інші мітинги опозиції.

На парламентських виборах 2012 року Партія регіонів "повернулась обличчям" до пана Калашнікова, але до списку знову не взяла. Його виставили від ПР на 218 окрузі в Києві, де він з тріском програв опозиціонеру Володимиру Ар’єву.

З початком Євромайдану пан Калашніков знову опинився у епіцентрі політичного життя країни.

Він був одним із найактивніших учасників мітингів Антимайдану у Маріїнському парку.

Пан Калашніков охоче роздавав інтерв’ю та не приховував, що причетний до "антимайданних акцій".

Опозиція звинувачувала пана Калашнікова у завезенні "тітушок" в Києві і організації проплачених акцій. На одному з ефірів у січні 2014 року через ці звинувачення пан Калашніков ледь не побився з нинішнім міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим.

На дочасних виборах 2014 року він знову балотувався до Ради у київському окрузі, але набрав всього 2,5%.
Справа щодо "тітушок"

Наприкінці березня 2014 року депутат від БПП Ольга Червакова, яку у якості журналістки побив пан Калашніков у 2006 році, звернулася до Генпрокуратури та СБУ, щоб перевірити причетність Олега Калашнікова до організації "тітушок" під час Євромайдану.

Одразу після вбивства вона заявила, що генпрокуратура вже почала розслідувати причетність пана Калашнікова до справи щодо злочинів проти учасників Євромайдану.

Проте дати свідчення він не встиг.

Розслідування вбивства пана Калашнікова очолив заступник міністра внутрішніх справ Василь Паскан.

Радник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко вже розповів, що слідство розглядає кілька версій вбивства.

Перша - політична діяльність, у тому числі пов’язана з організацією та фінансуванням Антимайдану.

Друга - бізнесова діяльність, у тому числі "питання кредитів та боргів".

Експерти приписували пану Калашнікову низку бізнесів, але офіційно він часток у жодних компаніях не має.

Також розглядаються версії особистих стосунків та пограбування.

Сам Олег Калашніков у російській соціальній мережі "ВКонтакте" на своїй сторінці писав, що йому погрожували за його "патріотичну позицію" і підготовку святкування 9 травня.

Олег Калашніков народився в 1962 році, здобув військову освіту, мав звання полковника.

 Повна версія


 ДО ТЕМИ:

 Facebook
 Коментарі